Nasze Panie

O dobrą jakość naszego przedszkola dba na co dzień 14 pracowników.
Wszystkie nauczycielki posiadają wykształcenie wyższe magisterskie lub licencjackie.
Systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach
dokształcających i kwalifikacyjnych. W swojej pracy wykorzystują najnowsze formy i metody pracy :
- ruchu rozwijającego W. Sherborne
- naturalnej nauki języka
- pedagogiki zabawy
Nad całym przedszkolem czuwa pani dyrektor Danuta Skalska. Wraz z panią intendentką Hanią zajmuje się organizacją i kierowaniem przedszkolem.
Jola, Lidka, Ania, Ewa – to nasze panie wychowawczynie. Można się do nich przytulić, porozmawiać z nimi, pobawić się, a także wiele od nich nauczyć. Czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Opowiadają nam bajki, czytają książeczki, śpiewają piosenki, chodzą na spacery i jeżdżą na wycieczki.

W naszym przedszkolu oprócz pań nauczycielek są również panie, które pomagają nam we wszystkim. To pani Ela i pani Krysia podają nam posiłki, dbają o porządek w salach, łazienkach, szatni, i na naszych półkach. W grupie najmłodszej jest pani Zosia, bez której maluchy nie mogą się obyć, wyciera nosy, wiąże sznurówki, otrzepuje z piasku ręce, a jak trzeba to i otrze łzy.

Smaczne i zdrowe posiłki przygotowują nam panie kucharki - Jola i Beata.

Dzieci objęte są stałą opieką psychologa i logopedy. Opiekę nad dziećmi sprawuje lekarz pediatra.

Prowadzone są zajęcia dodatkowe:
- język angielski
- gimnastyka korekcyjna
- zajęcia umuzykalniając

Najważniejszym celem edukacyjnym naszego przedszkola jest pomoc dzieciom w lepszym , doskonalszym i pełniejszym zrozumieniu ich własnego świata , siebie i inne żywe istoty w swoim otoczeniu- jak one same i inne stworzenia rosną , skąd pochodzą ludzie i rzeczy itd. Pomagamy dzieciom w lepszym i pełniejszym zrozumieniu ich własnych doświadczeń.

<.center>

Naszym sojusznikiem w trudnej pracy dydaktyczno-wychowaczej są rodzice, którzy wspierają nasze działania, włączają się do ich realizacji np.: biorąc czynny udział w czytaniu dzieciom bajek w przedszkolu , przygotowując dla nich przedstawienia teatralne. Pragnąc , aby wejście dziecka w okres przedszkolny było jak najmniej przykre i nie stało się przyczyną stresu, realizujemy już od lat program adaptacyjny skierowany do dzieci i ich rodziców po raz pierwszy przekraczających próg przedszkola. Program „ W naszym przedszkolu dzieci nie płaczą” jest elementem składowym programu wychowawczo-dydaktycznego realizowanego w przedszkolu.
Umieściliśmy w nim również program „Bezpieczne Przedszkole Małego Dziecka”, program edukacji matematycznej „Dziecięca matematyka” Pani Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej, Program Edukacji Zdrowotnej.

Dzieci mają okazje aktywnie poznawać świat poprzez udział w wycieczkach, spacerach, zajęciach i zabawach organizowanych w różnych ciekawych miejscach

W nocy, kiedy śpimy w swoich łóżkach, naszego przedszkola pilnują dzielni panowie dozorcy- Waldek i Marian. Wieczorem lub wcześnie rano porządkują nasz ogród i teren wokół przedszkola, a w miarę potrzeb reperują nasze sprzęty i zabawki.

Przedszkole nr.270